Ектор Хіменес-Браво про Україну: Тут я вже багато коріння пустив
Знаменитий шеф-кухар Ектор Хіменес-Браво розповів, що незабаром відкриє ресторан у Києві.
Ектор Хіменес-Браво на проекті МастерШеф Діти
Ектор Хіменес-Браво, суддя шоу МастерШеф Діти, МастерШеф, експерт програми Все буде добре на каналі СТБ.
Ектор, розкажіть, ви перший раз будете вести дитяче кулінарне шоу, судити і оцінювати дітей?
– Раніше я брав участь у програмі " Україна має талант, в якій мені потрібно було оцінювати дітей. Було дуже важко судити, вони виступали з піснями, танцями, у них була велика надія потрапити на проект. І мені нелегко було сказати їм “ні“. Коли ми почали знімати МастерШеф Діти, я розумів, що буде дуже важко, особливо, якщо треба комусь сказати, наприклад, що його страва не дуже смачне. Вони ж діти і вони сприйнятливі, намагаються бути справжніми, а не хитрими, як лисички. МастерШеф Діти – це проект, на якому я вперше оцінюю дітей з точки зору кулінарії, але так як я багато працював на шоу Україна має талант, я знаю, як важко їм відмовляти.
Ектор, а ви в дитинстві брали участь у подібних дитячих кулінарних шоу, змаганнях?
– Ні. (посміхається – прим.ред). Я брав участь у мистецьких конкурсах, де малював. Мама завжди мною пишалася, бо мої картини, які я писав всюди, розвішували в школі, і вони завжди займали перші місця. Але щодо кулінарного мистецтва, то в таких конкурсах я не брав участі. Дитиною немає, але в старшому віці, так, я брав участь у професійних кулінарних конкурсах.
Не знала, що ви ще художник...
– Так, я навчався в академії на художника. За фахом я художник, а вже потім навчався на шеф-кухаря. Для того, щоб платити за навчання, я підробляв кухарем.
А ви зараз берете участь у художніх виставках, малюєте?
– Ні-ні. У мене немає часу. Коли? У 2014 році була виставка моїх картин, деяких, тих, які у мене тут, в Україні, і це був єдиний раз, коли я показував своє мистецтво.
Зйомки проекту МастерШеф Діти. Суддя Тетяна Литвинова
Ектор, чи не думаєте ви, що брати участь дітям 8-12 років в кулінарних конкурсах рано?
– Так, це рано, але це неймовірно. Якби ви бачили, з якою пристрастю вони це роблять, готують, яку прикладають максимальну силу. Бачити їх в такому стані, це – щось таке несподіване, незвичайне. Діти ніколи не думають, як поводитися перед камерами. Інгода вони готують навіть краще, ніж дорослі. Тому що вони природним чином застосовують свій талант, не готуючись заздалегідь і не маючи досвіду. На МастерШеф дорослому, приходять люди з певним досвідом, оскільки готують вдома, але діти те, що вони зараз демонструють, це дивно.
А з ким вам легше працювати: з дорослими на МастерШеф або на МастерШефДети?
– З дітьми легше. У них дуже яскраві емоції і відносини з ними легкі натуральні. У дорослих, навпаки, глибокі та важкі, у них є якась ворожнеча. Неприязнь у дорослих по відношенню один до одного відчувається і наповнює смутком, важким станом і відбирає енергію, а діти навпаки – віддають тобі свою і наповнюють тебе своєю енергетикою.
Зйомки проекту МастерШеф Діти. Суддя Микола Тищенко
Чи Не вважаєте ви, що деякі конкурси для дітей можуть бути дуже важкими для них?
– Це складне питання. Українські діти в порівнянні з європейськими або дітьми з Північної Америки дуже заповзятливі і можуть знайти вихід з будь-якої ситуації. Навіть якщо у когось з них в сім'ї немає кухонної машини або духовки, вони завжди знайдуть вихід із ситуації, зможуть зробити щось без додаткових ресурсів. Тому, якби наші конкурси були дуже простими, для українських дітей це було б дуже нудно. Вони люблять, коли їм щось заважає, коли їм важко, їм треба чогось кидати виклик. І якщо їм кинути виклик, то вони будуть готові виконати. Я вже кілька років живу в Україні і я навчився цінувати українську культуру. Українці не бояться труднощів і завжди борються за те, що бути краще, ніж інші.
Ви сказали, що кілька років живете в Україні, а ви не збираєтеся повертатися в Колумбію або будете жити в Україні?
– Мій дім – Канада. Я канадець, але народився в Колумбії. (посміхається – прим.ред). У Колумбії живе моя сім'я. Якщо я і покину Україну, то я не поїду в Колумбію, а поїду до Канади. Так, мені подобається в Колумбії: їжа, природа, але що стосується рівня життя, то я скоріше всього повернувся б жити в Канаду. Але я поки не збираюся покидати Україну, оскільки я всім задоволений. На даний момент я відкриваю ресторан, розширюю свою кулінарну академію. Навіщо мені хвилюватися про те, щоб кудись їхати? Тут я вже багато коріння пустив (сміється – прим.ред).
А після МастерШеф Діти, ви плануєте зменшити мінімальний вік при прийомі бажаючих в свою кулінарну академію?
– На даний момент, щоб вступити в мою академію, необхідно досягти 18-річчя. Але вже з минулого року є особливі курси для дітей. Багато батьків не знають, куди влітку відправити дітей, тому планую зробити літній табір для дітей, який буде пов'язаний з кухнею. Батьки зможуть відправити в табір дітей, де вони зможуть навчитися готувати (посміхається - прим.ред.).
Судді Мастершеф і МастерШеф Діти – Микола Тищенко, Тетяна Литвинова, Ектор Хіменес-Браво
Ектор, а коли ви плануєте, куди поїхати відпочивати, на що перше звертаєте свою увагу на те, яка там кухня або все-таки на море, природу?
– Кухня. Насправді я не дуже люблю сонце, море, пляж. Мені подобаються гори, озера, ліси, річки. Я дуже люблю західну Україну, Карпати. Коли я їду на відпочинок, для мене головним критерієм вибору місця є кухня. Також дуже важливо, щоб місце, куди я їду, було цікавим з точки зору нових відкриттів, щоб я зміг там дізнатися щось нове – продукти, звичаї.
Як у вас найулюбленіша кухня?
– Це дуже важке питання, тому що я шеф-кухар, і я люблю кухні усього світу. Я дуже люблю, звичайно, те, що готує моя мама, також українські вареники, шкварки, банош, мамалигу, також мені подобається сучасна китайська кухня. Люблю кухню, в якій яскраво виражений смак. Ось американську кухню не дуже люблю, тільки хіба що стейки.
Як ви провели вільний час в період після закінчення зйомок МастрШеф і перед початком МастерШеф Діти? Можливо, кудись їздили?
– Я був в Україні. Готуюся до відкриття нового ресторану сучасної китайської кухні в Києві і займався ним. Китайська кухня – це бомба. (посміхається – прим.ред).
Джерело
Джерело