Як обрізати орхідею після цвітіння в домашніх умовах?
Орхідея, це досить гарна квітка, яка цвіте до того ж досить тривалий час, тобто практично до півроку. Саме стільки цілком реально насолоджуватися її цвітінням.
Після цього терміну, хоча цілком можливо що і раніше, квітконіс у неї все одно потихеньку починає в'янути. Ваше завдання в цей складний для рослини період, його загальний стан правильно оцінити, і, відповідно, після цього правильно його ще і обрізати. Адже саме проведення правильної у всіх відносинах обрізки вже далі, в значній мірі дозволить Вам розраховувати на нове, досить якісне і тривале цвітіння і в позитивній мірою позначиться на загальному здоров'ї Вашої улюбленої орхідеї, передає Ukr.Media.
Потрібно обрізати орхідею і коли це слід робити?
Обрізати безумовно потрібно, і зробити це слід обов'язково вчасно. Коли квітконіс у Вашій орхідеї відцвітає, він цілком може успішно рости і далі, а може і просто засохнути, і все. Якщо ж квітконіс потихеньку підсихає, то обрізати його відразу не варто, адже в цей час інша частина самої рослини просто починає висмоктувати з нього всі «корисності», які в ньому залишилися. Йому-то вони вже зовсім ні до чого, а ось рослині в цілому вельми знадобляться. Якщо ж квітконіс уже пожовк майже повністю або ж зовсім засох, то тут Ви сміливо можете видаляти. При такому віддаленні зазвичай залишають невеликий пенечек сантиметра 2 або 2,5-й.
Досить важливий момент тут, який обов'язково слід враховувати — коли застарілий вже квітконіс у Вашій орхідеї зів'яне, то він цілком може поміняти своє забарвлення. Колір це в підсумку може стати не тільки коричневим або жовтим, але навіть фіолетовим або ж, наприклад, червоним. Подібна забарвлення цілком нормальна, і про захворювання Вашої орхідеї воно зовсім не говорить.
Як потрібно обрізати нирки на старому квітконосі?
Кожна орхідея має на своєму квітконосі меристеми, які вкриті невеликими захищають їх лусочками. Саме ці меристеми і називаються сплячими (як красуня, пам'ятаєте?) нирками. Кількість таких ось нирок визначається лише довжиною самого квітконосу. В середньому це приблизно штуки 3 або 4. Якщо виходити з теорії, то кожна з такої сплячої «красуні» йде в зростання лише одного разу і таким чином формує дитинку або квітконіс, який зазвичай називають бічним.
Якщо Ви бажаєте досить старому квітконосі отримати ще один, Вам потрібно буде провести його обрізку трішки вище розташування самих меристем, тобто десь на сантиметр (можна навіть до 3-х) над ними. Знову ж, обов'язково слід пам'ятати, що обрізаючи таким чином квітконіс, Ви далеко не гарантуєте собі і рослині, що бруньки на Вашій орхідеї обов'язково прокинуться. Тобто квітконіс, який Ви таким чином одріжете, цілком може і не зацвісти, і далі просто засохне із-за банальної старості.
Крім цього, квітконоси старі далеко не сприяють розвитку більш свіжих, так як орхідея раніше «чіпляється» за них, і з останніх своїх сил підтримує більш старші квітконоси.
Якщо Ви прийняли рішення залишити старий квітконіс і його не обрізати, а все-таки хочете, щоб нирки прокинулися, то Вам обов'язково слід враховувати, що Ваша орхідея неодмінно повинна мати певну схильність і тягу до утворення таких діток. Тобто вона повинна якось успадкувати її від досить врожайних сортів, наприклад, ось від цих: Phalaenopsis pulchra (всі назви латиною, думаю, вже зрозуміли), Phalaenopsis equestris або ж Phalaenopsis cornu-cervi. Саме орхідеї під такими складними латинськими назвами здатні радувати нас своїм потомством практично на кожному зі своїх квітконосів. Але, варто враховувати, що є і інші сорти орхідей (далеко вже не такі плодовиті!), на яких, навіть, використовуючи достатню кількість гормонів росту, отримати діток все ж навряд чи вийде.
Коли Ваша орхідея відцвіте, і Ви хочете отримати від неї нові квіти, то хороший результат, це трохи зменшити полив квітки, а крім цього ще й скористатися перепадом температур при її подальшому вирощуванні.
Квітконоси у орхідей найбільш добре ростуть при помірній температурі, а от її дітки тільки в теплому кліматі і обов'язково вологому. Тобто, якщо все це пояснити простіше, то містити орхідею потрібно при температурі 17 або 18 градусів. Саме так Ви зможете отримати квітконіс, тут ймовірність приблизно 90%. Якщо ж температуру Ви будете тримати близько 25-ти градусів, то цілком реально отримання діток на рослині.
Чим обробити зріз квітконосу у орхідеї?
Багато хто просто такі зрізи нічим не обробляють взагалі. Це цілком припустимо, але, от, якщо в чистоті Вашого підвіконня або приміщення в цілому, Ви сумніваєтеся, то найкращий варіант це використовувати деревне вугілля. При цьому його подрібнюють в порошок. Крім цього, обрізаючи квітконіс на орхідеї, обов'язково продезінфікуйте Ваш «хірургічний» інструмент будь-якої зручної для цього рідиною або іншим способом.