Останні новини

Чому не варто відмовлятися від їжі після 18 годин

Яких тільки способів не існує, щоб привести фігуру в порядок. Це дієти, розвантажувальні дні, дробове харчування, відмова від вечері і регулярне фізичне навантаження. А наскільки вірно твердження, що відмова від їжі після 18.00 допоможе придбати бажані форми?

 Чому не варто відмовлятися від їжі після 18 годин

Більшість людей наївно вважає, що відмова від вечері призведе до втрати ненависних кілограмів. Однак, щоб вага дійсно знизився, треба збалансувати весь денний раціон, регулярно займатися спортом або іншою активною діяльністю, постійно тримати організм в тонусі.

На думку дієтологів, і саме час 18 годин вибрано необґрунтовано. Час вечері залежить від того, у скільки людина лягає спати. Адже їжа, з'їдена за вечерею, перетравлюється за 2-3 години і не залишається в шлунку. Якщо людина типова сова, і до сну відходить не раніше 12 ночі, то й вечеряти цілком можливо в 21-22 години.

Часто можна почути, що фрукти, навіть з'їдені безпосередньо перед сном, не завдадуть шкоди фігурі. Цю думку також помилково, тут багато що залежить від того, які саме фрукти і скільки людина планує вжити. Крохмалисті і солодкі, типу винограду і бананів, подарують багато зайвих калорій, яблука, груші, манго можуть викликати дискомфорт у животі, сливи і абрикоси мають послаблюючу ефектом, що теж не особливо потрібно вночі.

Багато хто вважає, що гаряча їжа на вечерю неминуче призведе до набору зайвої ваги. Однак і це не так: тарілка супу на нежирному бульйоні, відварені або тушковані овочі, нежирне м'ясо або риба, принесуть шкоди набагато менше, ніж холодний бутерброд з білого хліба з ковбасою, а якщо додати порцію салату з майонезом, то з мрією про гарну фігуру можна сміливо прощатися.

Багато людей, які відмовилися від вечірнього прийому їжі, стверджують, що краще відчувають себе і морально і фізично. Але є ймовірність того, що калорії, недоотримані ввечері, з лишком будуть купуватися протягом наступного дня, і тоді вага почне рости, а не зменшуватися.