7 звичних речей, які викликають рак
Канцерогенних факторів у нашому світі безліч і відгородитися від усіх можна, тільки виїхавши жити в ліс.
Видання FullPicture зібрало сім звичних для нас речей, які містять канцерогени, і це доведено, передає Ukr.Media.
1. Засоби гігієни та косметика
За даними Коаліції щодо запобігання раку, засоби гігієни, такі як зубна паста, шампуні, кондиціонери, можуть містити канцерогени. Косметика на кшталт тонального крему, фарби для волосся, також є канцерогенною. Cancer.gov опублікував дослідження, які доводять зв'язок між постійним використанням фарб для волосся і лейкемією та раком сечового міхура.
2. Засоби від бліх
Коли у наших вихованців заводяться блохи, ми капаємо їм на шерсть антиблошині препарати або надягаємо спеціальний нашийник від бліх. У багатьох з них містяться звичайні пестициди і нейротоксини, які небезпечні для людини.
3. Антибактеріальні засоби
Антибактеріальні та дезінфікуючі засоби представляють не меншу небезпеку, ніж засоби гігієни. У антибактеріальному милі міститься триклокарбан, який є канцерогеном і може бути небезпечний.
4. Ізоляція в будинках
Всілякі піни для ізоляції стін містять хімічні речовини, які після тривалого впливу можуть викликати рак. Одним з небезпечних і поширених ізоляційних матеріалів є скловолокно, яке збільшує ризик розвитку раку легенів і інші респіраторні захворювання.
5. Освіжувачі повітря
Каліфорнійський університет в Берклі провів дослідження, в результаті яких виявив високий рівень канцерогенних речовин в найбільш поширених освіжувачах повітря, спреях, освіжувачах для автомобіля.
6. Алкоголь
Ризики для здоров'я від вживання алкоголю добре відомі. Більш того – 10% ракових захворювань у чоловіків і 6% у жінок пов'язані з високим споживанням алкоголю. Найчастіше це рак молочної залози, печінки і товстої кишки.
7. Солярій
Багато хто замінює сонце солярієм, вважаючи, що сеанси засмаги в солярії не зроблять такого впливу на шкіру, як це робить сонце. Проте засмага в солярії не менше небезпечний і постійний похід в солярій може збільшити ризик розвитку меланоми на 75%.