Останні новини

УКРАЇНЦІ МАСОВО ЙДУТЬ ЗА ПОКУПКАМИ В МЕРЕЖУ: що і де замовляють

Після буму на техніку і одяг прийшла мода на продукти, товари для здоров'я та книги.




Український шопінг все більше йде в мережу. За даними порталу онлайн-торгівлі Prom.ua за перше півріччя 2017 року українці витратили на покупки в інтернеті 6 млрд грн, закупивши там на 44% більше товарів, ніж у минулому році.

ТЕНДЕНЦІЇ

Найактивнішими стали інтернет-підприємці з Харкова — за рік вони відправили 239 тис. посилок по всій країні. На другому місці — Київ (238 тис.), на третьому — Одеса (149 тис.). Львів'яни, незважаючи на невеликі обсяги онлайн-торгівлі (всього 37 тис.), інтенсивніше інших освоюють ринок: за рік підприємців там стало на 11% більше (в інших містах приріст 7-8%).

Що стосується торговельних потоків, то найбільше товарів йде з Харкова в Київ (126 тис. замовлень), з Києва в Одесу (83 тис.) і з Одеси в Київ (80 тис.). "Ключові товаропотоки крім столиці утворюються в тих містах, де знаходяться найбільші оптово-роздрібні ринки — "Барабашово" (Харків) і "Сьомий кілометр" (Одеса)", — пояснюють аналітики.



При цьому на ринку онлайн-комерції в 2017-му відзначають нові тренди товарів. "Одяг, техніка та товари для будинку були головними двигунами зростання онлайн-комерції в останні кілька років. Зараз їм на зміну приходять нові перспективні напрями — торгівля продуктами, інструментами, книжками, товарами для хобі, а також краси і здоров'я, — зазначає експерт Іван Кравець. — Продавцям потрібно вчасно зрозуміти зміни у потребах покупців, налагодити відносини з постачальниками і оперативно надати потрібний товар, коли попит різко зросте".



ЧИМ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ

У Києва часто замовляють медінструменти, рукавички, вітаміни, стоматологічні матеріали, голки, шприци і пластирі. В середньому одна компанія, наприклад, на рукавичках заробляє 13 тис. грн в рік. Одесити постачають в інші регіони сукні, кросівки, футболки, сумки та білизна. Товарообіг компанії, що продає тільки жіночі сукні, може скласти 60,5 тис. грн в рік. Харків'яни продають кондитерські інструменти, засоби для прання, постільна білизна та саджанці. На одних тільки кондитерських інструментах компанія може заробити близько 17 тис. грн. А в Дніпрі замовляють запчастини, ліхтарі, мотокоси, шліфувальні машини, дрилі і шуруповерти. За рік фірма може заробити на запчастинах 21 тис. грн. Львів спеціалізується на поставках кави, шоколаду та інгредієнтів для випічки (борошно, дріжджі, закваски). На каву тут можна "підняти" на рік до 64,5 тис. грн. Продавці при цьому відзначають, що на попит часто впливають сезонні фактори.

"Влітку зростає попит на спеції і прянощі, особливо на приправи для м'яса і шашлику, а також консервації. Покупці роблять великі замовлення на початку червня, перед тим як відправитися на дачу. Взимку дуже популярні натуральні чаї, імбир, а також спеції для глінтвейну", — каже власник інтернет-магазину Федір Шарапов.

ЧИМ ЗАПАСАЮТЬСЯ

Кияни активно купують сукні, білизна, туніки, блузи, кеди. Середній чек за одне плаття — 528 грн, а за пару взуття — 1000 грн. Одесити в основному замовляють каву, витрачаючи на одне замовлення в середньому 876 грн. Харків'яни купують медтовари (на рукавички в середньому витрачають 345 грн, а на вітаміни — 527 грн). У топ популярних покупок львів'ян входять диски, шини, запчастини, масла (середній чек за автозеркала та комплектуючі — 430 грн, а на шини і диски — 3107 грн). Не падає попит і на будматеріали.

Загрузка...
"На них сезонність не так сильно впливає, на відміну від підвищення курсу. Інструменти купують завжди, взимку більше для внутрішніх робіт, а влітку — для зовнішніх. Але в цьому році з-за холодного літа попит знизився", — каже власник інтернет-магазину Валентин Гончаров. Мешканці Дніпра активно купують смартфони та чохли до них (середній чек на чохол — 106 грн, на смартфон — 2845 грн).

Пряжа з Одеси та іграшки зі Львова

Ще один тренд онлайн-торгівлі сьогодні — продаж виробів ручної роботи. Як пояснили нам фахівці однієї з хендмейд-майданчиків, найпопулярніший напрямок — створення прикрас.

"Такі вироби займають 22% ринку хендмейду. Зате серед покупців найбільше користуються попитом аксесуари та сумки — 27% замовлень, а вже на другому місці — прикраси та товари для будинку — по 16% замовлень за рік", — говорять в компанії.

Більшість авторських виробів на майданчику (40% від загальної кількості) змайстрували кияни. Причому в рівній мірі популярні прикраси, аксесуари та сумки, товари для будинку: "Традиційно попит на таку продукцію у столиці на 80% вище, ніж в інших містах. Другою за активністю — Харків. Найчастіше у них замовляють прикраси. В Одесі чверть від усіх замовлень становлять матеріали для творчості (пряжа, папір, заготівлі). У Львові місцеві майстри спеціалізуються на листівках, статуетки та авторських іграшках. Але їх вироби складають лише 5%. Виробів майстрів із Дніпра трохи більше — 7,5%".

Загрузка...