Останні новини

Сьомій хвилі мобілізації в Україні бути

Стартує вона в кінці лютого - початку березня і триватиме два місяці.

Рішення про проведення сьомої хвилі часткової мобілізації вже практично прийнято.

До квітня-травня планується поміняти 40 тис. військовослужбовців, призваних під час четвертої черги часткової мобілізації, яка пройшла в січні-квітні минулого року.
Приблизно половину з цієї кількості військові хочуть залучити на короткострокові контракти, а інші військовозобов'язані будуть мобілізовані. Початок сьомої хвилі заплановано на кінець лютого — початок березня, а до цього часу в Міноборони має намір уточнити потребу військ в тих чи інших фахівцях.

Джерело в міноборони наголосив, що система підготовки мобілізованих буде змінена для того, щоб не заповнювати військові частини "гарматним м'ясом". "Рядові будуть призиватися в одні навчальні центри, сержанти — в інші, а офіцери будуть направлятися на курси підготовки при вищих військових навчальних закладах. Кожна військова частина повинна визначитися з конкретною кількістю спеціалістів, які потребують заміни. Згідно з рознарядкою, люди будуть направлені у визначені бригади, де пройдуть коротке бойове злагодження, щоб якомога швидше влитися в колектив", — пояснив співробітник військового відомства.

За його словами, під час сьомої хвилі будуть призиватися представники виключно військових спеціальностей: інженери, танкісти, артилеристи, механіки-водії, оператори-навідники. Вони повинні опинитися у військах приблизно у квітні-травні для того, щоб вчасно змінити своїх попередників з четвертої хвилі.

Відповідно, сьома хвиля мобілізації почнеться в кінці лютого — початку березня і триватиме близько двох місяців.

Нагадаємо, раніше міністр соціальної політики Павло Розенко заявив, що з 1 січня 2016 року уряд припинить за рахунок бюджетних коштів компенсувати компаніям заробітну плату працівників, призваних на військову службу по мобілізації на особливий період.

Джрело:https://ukr.media